به منظور اثبات توانایی و تمکن مالی مورد نظر جهت اخذ اقامت دائم ویا مهاجرت به کانادا ، آمریکا ، کشورهای عضو اتحادیه اروپا … موثرترین روش ارایه نظر کارشناس رسمی دادگستری در رابطه با میزان ارزش ملک و یا سایر دارایی های شما و خانواده تان میباشد . ارایه نظر کارشناسی همراه با سایر مدارک مورد نیاز باید به زبان انگلیسی همراه با تاییدیه های لازم ارایه شود . اثبات تمکن مالی از طریق ارزیابی یک و یا چندین ملک متعلق به متقاضی و همسر جهت دریافت اقامت ؛ اخذ ویزا ، ادامه تحصیل فرزندان … توسط کارشناس رسمی دادگستری با صلاحیت ساختمان صورت می پذیرد .

نحوه اثبات تمکن مالی مورد نیاز کشور مقصد با توجه به مندرجات سند مالکیت و ارزش روز گواهی شده توسط کارشناس رسمی دادگستری امکان پذیر است که بهترین ، کم هزینه ترین و مستندترین روش در محاکم حقوقی و همچنین ادارات مربوطه به کشورهای خارجی میباشد، به خصوص در مواردی که امکان ارایه گواهی تمکن مالی از طریق حساب با موجودی میلیاردی بانکی امکان پذیر نباشد . در روش اثبات تمکن مالی از طریق اموال غیر منقول (ملکی) به دلیل امکان بسیار کم تقلب نسبت به گواهی های تمکن مالی بانکی که امکان جابجایی یکروزه پول و یا گردشهای مالی صوری و ساختگی وجود دارد، نزد مراجع معتبر از ارزش بسیار بالاتری برخوردار میباشد.

ارزیابی رسمی املاک با کاربری مسکونی ، تجاری ، اداری ، صنعتی … با مهر و تایید ، توسط کارشناس رسمی دادگستری ( گواهی تمکن مالی ) برای اثبات تمکن مالی خانواده و اخذ ویزای دانشجویی و پذیرش در دانشگاه مورد نظر و یا ارایه به اداره مهاجرت یا سفارت کشور کانادا ، آمریکا ، اروپا یا سایر کشورها و در صورت لزوم تاییدیه های مرکز یا کانون کارشناسان و ترجمه به زبان انگلیسی همراه با تاییدیه های دادگستری ( مرکز امور مترجمین قوه قضائیه) و وزارت امور خارجه به شما عزیزان ارایه میگردد.

 

ارایه خدمات کارشناسی و ارزیابی املاک در این دفتر در اسرع وقت و ظرف مدت حدودا دو روز کاری صورت می پذیرد.

بابت خدمات کارشناسی ما هیچگونه هزینه ای مازاد بر تعرفه تحت عناوین مختلف از متقاضی کارشناسی دریافت نخواهد گردید.

 معادل مبلغ ارزیابی ملک با توجه به گواهی نرخ معادل ارز صادره از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران میباشد.

جهت هماهنگی کارشناسی ملک مورد نظر، با شماره تماس ارایه شده تماس حاصل  فرمایید:

استان تهران : خیابان آفریقا -نبش ظفر- پلاک 93

استان البرز : مهرشهر کرج – بلوار شهرداری -خیابان 107 -پلاک 362

تماس : 28423280 و 09122394284

لینک ثبت آنلاین درخواست کارشناسی

——————————————————————————————

کدام وکیل مهاجرت ؟

اغلب مراجعه کنندگان به ما جهت اثبات تمکن مالی ، این پرسش را نیز مطرح میکنند که با توجه به اطلاع شما از عملکرد موسسات یا وکلای مهاجرت طی سالیان گذشته ، کدام وکیل مهاجرت را شما پیشنهاد میکنید ؟

جهت دریافت اطلاعات مفید در رابطه با عملکرد وکلای مهاجرت با توجه به کارنامه و میزان رضایت متقاضیان قبلی میتوانید با کلیک بر روی لینک ” وکیل مهاجرت ” نسبت به دریافت اطلاعات اقدام فرمایید.


کارشناس رسمی دادگستری

سایر موارد مورد نیاز جهت ارزیابی و کارشناسی :

ارایه گواهی توانایی مالی قبل از اخذ تابعیت جهت ارایه به سفارت و اداره دارایی کشور مقصد خارجی ( کانادا ، آمریکا ، انگلیس ، آلمان ، دانمارک ، فرانسه …) اثبات تمکن مالی متقاضی قبل از دریافت تابعیت به منظور دریافت معافیت مالیاتی در کشور مقصد .

ارایه گواهی توانایی مالی متقاضی پس از اخذ اقامت به منظور تضمین بیزینس ، امور بیمه ، بازنشستگی ، گشایش اعتبار ،

ارزیابی ملک و یا املاک متعلق به پدر یا مادر متقاضیان ویزای دانشجویی و پذیرش دانشگاه جهت اثبات توانایی و تمکن مالی خانواده همراه با کلیه تاییدیه های لازم توسط کارشناس رسمی دادگستری.

لینک ثبت آنلاین درخواست کارشناسی

————————————————————————————————————————————————-

اثبات تمکن مالی : مهاجرت و دریافت اقامت و یا مهاجرت به کانادا دارای روشهای متنوع و گوناگونی است که با توجه به شرایط هر یک از متقاضیان متفاوت میباشد . ممکن است برای یک متقاضی روش سریع و ایده آل روش کارآفرینی باشد ولی برای متقاضی دیگر روش سرمایه گذاری و برای دیگری روش گسترش تجارت و یا از طریق مهارت و تخصص . یکی از مهمترین وجوه موفقیت در اخذ اقامت کانادا اثبات تمکن مالی متقاضی ویا خانواده ایشان میباشد که این امر از طریق کارشناسی و برآورد اموال و املاک متقاضی توسط کارشناس رسمی دادگستری همراه با تاییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری برای متقاضیان محترم در این مجموعه صورت می پذیرد .

———————————————————————————————————————————————–

در بسیاری از موارد پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کانادا ، آمریکا ، … جهت اثبات تمکن مالی دانشجو ، میتوان ملک متعلق به پدر یا مادر متقاضی را از طریق کارشناس رسمی دادگستری ارزیابی  و ارایه نمود و بدینوسیله پشتوانه مالی دانشجو جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور را برای اخذ پذیرش دانشگاه مربوطه اثبات و احراز میگردد .

برخی روشهای کسب اقامت یا مهاجرت به کانادا :

برنامه استانی بریتیش کلمبیا – طرح کارآفرینی

استان بریتیش کلمبیا با موقعیت استراتژیک، هزینه های مالیاتی پایین، هزینه های عملیاتی رقابتی و یک نیروی کار چندفرهنگی بسیار تحصیلکرده، ماهر و موثر، یکی از پویاترین موقعیت های مکانی کانادا برای راه اندازی کسب و کار است که فرصت های تجاری منحصر به فردی را برای کارآفرینان فراهم می آورد.

این استان، یک سیستم ثبت نام آنلاین به نام ثبت نام مهاجران کارآفرین (EIR) را معرفی نموده است که ثبت نام در آن برای همه ی متقاضیان آینده ی طرح کارآفرینی  BC، اجباری است. حداکثر 200 ثبت نام در هر ماه پذیرش می شوند و به طور دوره ای، ثبت نام کنندگانی که بالاترین امتیاز را دارند، دعوت به اپلای می شوند.

بسیاری در کمتر از ۱ سال از این طریق به کانادا مهاجرت کرده اند.

مزیت بسیار مهم در این طرح (BC PNP Entrepreneur Immigration) همراه بردن يك نفر(يك خانواده) به عنوان مدير سرمايه گذاري به همراه فرد اصلي سرمايه گذار ميباشد

تمکن مالی برای مهاجرت به کانادا  یکی از ضروری ترین شروط در این روش میباشد

شرایط طرح مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا (BC PNP)

درخواست ها بر اساس تعدادی فاکتور مورد ارزیابی قرار می گیرند،این فاکتورها شامل:

 • سابقه ی کار یا کسب و کار

 • دارایی خالص شخصی و تمکن مالی که توسط کارشناس رسمی دادگستری تایید می گردد .

 • سازگاری

 • پیشنهاد کسب و کار که شامل سرمایه گذاری پیشنهاد شده و ایجاد شغل دربریتیش کلمبیا می باشد.

حداقل شرایط فردی

 • مدیریت فعال و مستمر فعالیت های روزانه ی کسب و کار

 • اقامت در فاصله ی حداکثر 100 کیلومتری از کسب و کار

 • متقاضی باید تا زمانی که در وضعیت اقامت با مجوز کار است، حداقل 75 درصد از زمان خود را در استان بریتیش کلمبیا اقامت داشته باشد.

 • داشتن تمکن مالی طبق مبلغی که در هر دوره اعلام میشود ( از جمله پول نقد، دارایی در حساب بانکی، سپرده های ثابت، املاک واقعی، سرمایه گذاری و …) که به نام داوطلب یا همسر او باشد. این دارایی خالص باید از راه صحیح به دست آمده و قابل اثبات باشد و توسط کارشناس رسمی دادگستری برآورد و تایید شده باشد .

 • داشتن حداقل یک مدرک تحصیلی حداقل دو ساله بعد از دیپلم یا حداقل طی 3 سال از 5 سال گذشته، دارای سابقه ی کار به عنوان مالک یا مدیر فعال کسب و کار با مالکیت 100 درصدی کسب و کار بوده باشد.

 • مالکیت 100 درصد قابل اشتراک بین متقاضی، همسر و هر یک از فرزندان او می باشد.

 • سابقه ی کار: داوطلب باید نشان دهد که دارای دانش و تجربه ی کافی برای راه اندازی موفقیت آمیز کسب و کار خود در بریتیش کلمبیا را در اختیار دارد.داوطلب باید حداقل دارای موارد زیر باشد:

 • بیش از سه سال سابقه ی کار در سمت مدیریت ارشد و ترکیبی از حداقل یک سال سابقه ی کار به عنوان مالک ، مدیر کسب و کار و حداقل دو سال سابقه ی کار به عنوان مدیر ارشد.

حداقل شرایط کسب و کار

بر اساس مکان پذیری تجاری، قابلیت انتقال مهارت های داوطلب و منافع اقتصادی پیشنهاد شده، امتیازاتی تخصیص داده خواهد شد. ثبت نام های مربوط به راه اندازی یک کسب و کار جدید، خرید یکی از کسب و کارهای موجود، شراکت با یکی از کسب و کارهای موجود و شراکت با یکی از کارآفرینان محلی یا خارجی برای استقرار یک کسب و کار جدید را در نظر می گیرد.

حداقل شرایط سرمایه گذاری

تمکن مالی – داوطلب باید نشان دهد که آمادگی یک سرمایه گذاری شخصی با تمکن مالی به مبلغ حداقل مبلغ 200,000 دلار در یکی از کسب و کارهای پیشنهادی میباشد.

روش سرمایه گذاری جهت مهاجرت به کشور کانادا

یکی از روشهای مهاجرت به کانادا ، روش سرمایه گذاری می باشد که این راه  مدلهای متفاوتی دارد بطور مثال سرمایه گذاری در هر کدام از استان های کانادا با مبالغ متفاوتی امکانپذیر می باشد و طرق ارائه سرمایه و نشان دادن سرمایه نیز متفاوت خواهد بود ، در ضمن قانون پرداخت برای سرمایه گذاری در هر یک از استانها تفاوت دارد  و در مورد برخی از استانها نیز موسسات مالی اعتباری میتوانند به متقاضیان در این زمینه یاری رسانند و کار ایشان را کم ریسک تر و مطمئن تر انجام دهند ، لازم است متقاضیان محترم مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ابتدا مدل و نوع سرمایه گذاری در کانادا را انتخاب نموده و با تحقیق و کسب آگاهی و انتخاب وکیل معتبر و دارای سوابق در زمینۀ سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایید .

در برخی روشها یک موسسه اعتباری همه کارهای شما را از ابتدای تا پایان اعتبار شرکت شما انجام خواهد داد، پس از آن شما و طی مراحلی اقامت دائم کانادا دریافت خواهید کرد.

طول پروسه سرمایه گذاری کانادا تقریبا دو سال است، به طوری که متقاضی می تواند در کانادا اقامت دائم کند. و تنها سه سال بعد، او به عنوان یک فرد کانادایی پذیرفته شده و گذرنامه کانادایی را دریافت کند. اگر بخواهیم این طرح را با طرح سرمایه گذاری در کشورهای دیگر مقایسه کنیم، میبینیم از هر جهت چه از نظر مقدار و چه از لحاظ سرعت، رسیدن به اقامت دائم و دریافت شهروندی و گذرنامه در این روش مناسب و دارای توجیه مناسب ، در صورت دارا بودن تمکن مالی است .

مواردی که در روش سرمایه گذاری در کانادا یا در اثبات تمکن مالی به متقاضی کمک میکند ، ارزش رسمی سرمایه و اموال موجود ، تخصص متقاضی ، سوابق مدیریتی در زمینه منابع مالی یا منابع انسانی در هر نوع کسب و کار از قبیل خدمات مهندسی ، صنعتی ، کشاورزی یا دولتی  و اگر صاحب کسب و کار نیستید ، طرحی مبتنی بر کارآفرینی برای حداقل پنج نفر می باشد . مزایای این طرح این است که نیازی به مهارت زبان نیست، اما اگر دارای مدرک انگلیسی یا فرانسوی باشید ، به تقویت پرونده خود کمک خواهید کرد.

در هر یک از روشهای مهاجرت ، جهت اثبات تمکن مالی متقاضی باید شواهدی ارایه دهد مبنی بر اینکه از نظر اقتصادی توانایی اقامت در کانادا را صرف نظر از مجموع امتیازات خود دارد.

افسر مهاجرت تمکن مالی شما را بر اساس مدارکی که ارایه کرده اید ارزیابی کند و باید واقعیت ها و شواهدی را مطرح کنید که نشان بدهد به لحاظ اقتصادی توانایی اقامت در کانادا را دارید.

مهمترین عامل در این زمینه داشتن منابع مالی یا سرمایه گذاری است. به این معنا که داشتن پول بیشتر با شانس بهتر برای اثبات توانایی اقتصادی شما برای ماندن در کانادا همراه است.

تمکن مالی

کسب اقامت کانادا از روش تمکن مالی نیازی به داشتن مدرک زبان معتبر انگلیسی و یا مدرک زبان دیگر ندارد، افرادی که می خواهند از این طریق به کشور کانادا مهاجرت کنند و سپس مقیم این کشور شوند می توانند با داشتن هر سنی اقدام کنند. افرادی که مایل به کسب اقامت کانادا از طریق تمکن مالی هستند، می توانند بدون سرمایه گذاری، بدون ایجاد کسب و کار، بدون تاسیس شرکت در این کشور مقیم شوند و سپس با گذشت مدتی مشخص، تابع کشور کانادا شوند

اگرچه هیچ سقف حداقلی برای سرمایه گذاری در مقوله خوداشتغالی وجود ندارد، اما دارایی های مالی بیشتر، شانس متقاضی را برای ماندن در کانادا بالا می برد.

اگر دارایی های مالی قابل توجهی در اختیار دارید، حتماً باید مدارک و شواهد آن را نیز در اثبات این دارایی ها ارائه دهید

در برخی از روشهای مهاجرت به کانادا ، ارایه ارزیابی رسمی حتی یک ملک متعلق به متقاضی کمک شایانی در پذیرش درخواست و کسب اقامت کانادا مینماید .

قوانین مهاجرتی معمولا هر سال تغییر میکنند و لازم است قوانین و مقررات به روز توسط متقاضی استعلام شوند . در صورتیکه ابهاماتی در ذهن خود در مورد سرمایه گذاری و مهاجرت به کانادا دارید و یا اینکه احساس نیاز به مشاوره در امر سرمایه گذاری و راههای دیگر مهاجرت به کانادا و یا کشورهای دیگر دارید، میتوانید با مشاورین مورد اطمینان و دارای سوابق قابل قبول تماس حاصل فرمایید.

جهت ارزیابی املاک و سایر دارایی های خود توسط گروه کارشناس رسمی دادگستری میتوانید با شماره تلفن های ارئه شده تماس و در مورد نحوه کارشناسی ملک یا املاک خود اطلاع حاصل فرمایید.


مجموعه خدمات کارشناس رسمی دادگستری :

ارزیابی املاک ، زمین ،آپارتمان، املاک تجاری و سرقفلی ، ویلا ، … جهت ویزای تحصیلی، دانشجویی و پذیرش دانشگاه ، اقامت و مهاجرت ؛ مورد نیاز برای ارایه به سفارت و یا اداره مهاجرت کشورهای آمریکا ، کانادا ، انگلیس ، استرالیا ،

کارشناسی و بررسی سوابق اراضی ، ساختمان ها و کارخانجات جهت اخذ وام ویا انجام معامله :

قابل ارایه به بانکها ، ارگانهای دولتی ، شهرداری ها و شرکتهای خصوصی ، تقسیم عادلانه ملک بین وراث و شرکا ، تعیین قیمت کارخانه ها جهت  نقل و انتقال سهام و امور دارایی ….

ارزیابی و قیمت گذاری املاک واقع در طرح شهرداری برای جبران خسارت ، دریافت نقدی و احقاق حق ، حل اختلافات ملکی .

خدمات کارشناسی این مجموعه تخصصی و صرفا در زمینه گروه راه و ساختمان و نقشه برداری و گروه ماشین آلات میباشد . طبق قانون ارایه نظریه های کارشناسی هر بخش به تفکیک توسط کارشناس رسمی دادگستری صاحب صلاحیت عضو کانون و یا مرکز کارشناسان رسمی دادگستری و طبق ضوابط میبایست صورت پذیرد . برخی از رشته ها و گروه های زیر مجموعه کانون و مرکز کارشناسان رسمی دادگستری عبارتند از :

کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان و نقشه برداری

کارشناس رسمی دادگستری رشته امور ثبتی

کارشناس رسمی دادگستری رشته برق ، ماشین آلات و تاسیسات کارخانجات

کارشناس رسمی دادگستری رشته کشاورزی و منابع طبیعی برای ارزیابی ملک و زمین های باغ و کشاورزی

کارشناس رسمی دادگستری در رشته امور نقلیه و خودرو

کارشناس رسمی دادگستری رشته حسابداری و حسابرسی