ثبت و اسناد ملکی و امور نقشه برداری
5 (100%) 1 vote

کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی ، خدمات مرتبط با اسناد ملکی و نقشه برداری و … :

 کارشناسان رسمی دادگستری  در زمینه امور ثبتی ، تفکیک اراضی ، تعیین حدود اربعه املاک ، تعیین متراژ دقیق ، امور نقشه برداری ثبتی و  UTM و نقشه برداری با کمک دوربین های دقیق نقشه برداری جهت ارایه به شهرداری  ، اداره ثبت ، امور مربوط به تداخل پلاکهای ثبتی ، تعیین موقعیت دقیق پلاک و اراضی گمشده … آماده ارایه خدمات به بخش خصوصی و دولتی توسط کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی و نقشه برداری میباشد .

ارایه خدمات کارشناسی و نقشه برداری ثبتی در این دفتر در اسرع وقت و ظرف مدت حدودا دو روز کاری صورت می پذیرد

 

بابت خدمات کارشناسی ما هیچگونه هزینه ای مازاد بر تعرفه تحت عناوین مختلف از متقاضی کارشناسی دریافت نخواهد گردید

 

خدمات کارشناس رسمی دادگستری :

ارزیابی رسمی املاک و سایر داراییها ، مورد نیاز جهت اخذ ویزا ، مهاجرت ، قبول شدگان لاتاری ، ارایه به بانک ها ، ارگانهای دولتی و شرکتهای خصوصی ، املاک واقع در طرح شهرداری ها ، احقاق حق  ، داوری ، انجام معامله  ، نقشه برداری جهت تعیین مساحت دقیق  و حل اختلافات در قراردادها  … توسط کارشناس رسمی دادگستری

ارزیابی املاک و سایر دارایی ها نظیر خودرو… جهت ارایه به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی ، ارایه گواهی توانایی مالی به سفارت کلیه کشورها ( تایید دادگستری و وزارت امور خارجه _گزارش به زبان انگلیسی  یا زبان دیگر در صورت درخواست توسط کارشناس رسمی دادگستری

ارزیابی قیمت روز کارخانه ها به صورت تفکیک شده ارزش ملک و عرصه ، ارزش اعیانی ، ارزش ماشین آلات ، ارزش انشعابات و منصوبات … جهت اخذ وام و اعتبار ، افزایش سرمایه شرکت و نقل و انتقال سهام  کارخانه ها  توسط کارشناس رسمی دادگستری

ارزیابی شرکت های دانش بنیان ، تعیین ارزش اختراعات ثبت شده ، ارزش برند ، خطوط تولید و ماشین آلات

خدمات تعیین اجاره بهای ماهیانه و سالیانه املاک مسکونی ، اداری ، تجاری ، صنعتی ، فرهنگی هنری … توسط کارشناس رسمی دادگستری

خدمات کارشناسی این مجموعه صرفا در زمینه گروه راه و ساختمان و نقشه برداری و گروه ماشین آلات میباشد . طبق قانون ارایه نظریه های کارشناسی هر بخش به تفکیک توسط کارشناس رسمی دادگستری صاحب صلاحیت عضو کانون و یا مرکز کارشناسان رسمی دادگستری و طبق ضوابط میبایست صورت پذیرد .

 لینک ثبت آنلاین درخواست کارشناسی

 

کلیه هزینه ها طبق تعرفه مصوب کارشناسان رسمی دادگستری و زمان انجام امور نقشه برداری و ثبتی ، ظرف مدت حدودا دو روز کاری میباشد.

دفتر استان تهران : خیابان آفریقا ، نبش ظفر ، پلاک 93

استان البرز : مهرشهر کرج ، بلوار شهرداری ، خیابان 107 ، پلاک 362

 

لینک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ( کلیک )

=========================================================================================

اصطلاح ثبت اسناد و املاک نظیر بخش ثبتی، شماره پلاک ثبتی، قطعه تفکیکی، پلاک­های اصلی و فرعی و …

بخش ثبتی، هر شهر براساس مقررات و نقشه­ های ثبتی اداره ثبت اسناد و املاک به چنـدین بخش تقسیم می­شـود که جهت مکان­یابی  یا برای تعیین موقعیت مکانی صورت می­پذیرد. در شهر تهران، املاک به دوازده بخش ثبتی تقسیم شده است: مثلاً املاک واقع در شهرک راه­آهن و کن و … در بخش ۱۰ ثبتی تهران و املاک واقع در فرشته، نیاوران و سعادت­آباد و … در بخش ۱۱ ثبتی تهران واقع است.

 شماره پلاک ثبتی :  اداره کل ثبت اسناد و املاک، جهت شناسایی هر ملک، شماره­ای را به صورت اصلی و فرعی در نظر می­گیرد که این شماره در صفحه دوم سمت راست دفترچه مالکیت درج می­شود. برای تشخیص، شماره اصلی و فرعی با علامت ممیزاز هم جدا می­شود.

فاصله پلاک­ پلاکهای اصلی و پلاک­های فرعی از هم با خط تیره در اسناد مالکیت درج می­شود.

شماره­های پلاک ثبتی املاک عموماً به چندین صورت در اسناد مالکیت درج می­شود.

در برخی از املاک فاقد مساحت و حدود اربعه باشد و تنها دارای پلاک ثبتی باشد. در این صورت برای تعیین مساحت ملک، براساس وضع موجود ملک برای تعیین ابعاد و مساحت آن از نقشه ثبتی توسط کارشناسان رسمی دادگستری رشته امور ثبتی استفاده می­شود.

شماره تفکیکی: به شماره تفکیکی، شماره قطعه هم گفته می­شود، در صورتی که ملک ثبت شده­ای توسط اداره کل ثبت اسناد و املاک به دو یا چند قطعه کوچکتر تقسیم شود، در صورتمجلس تنظیمی برای هر قطعه، شماره­ای مشخص میشود و آن را شماره قطعه تفکیکی می­نامند

هر قطعه تفکیکی ثبتی به صورت مجزا قابلیت تملک و انتقال دارد و برای آن می­توان سند مالکیت شش دانگ تک برگ از اداره ثبت محل و قوع ملک دریافت کرد.

شماره قطعه تفکیکی در آپارتمان‌ها، معمولاً همان ردیف صورتمجلس تفکیکی است. این شماره در سند، بنچاق، صورت مجلس و یا نقشه تفکیکی درج و ذکر می­شود.

بخش شماره های ثبتی برگرفته از :  http://sabtemelk.blog.ir

اهمیت استعلام ثبتی قبل از عقد قرارداد

افراد قبل از عقد بیع سوابق ثبتی مورد معامله را با یک استعلام از ادارات ثبت اسناد و املاک تحصیل کنند.

محمدحسن ترابی میرزایی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران ، اظهار کرد: مالکیت اشخاص چه بصورت مفروز یا مشاع به دو شکل است که یا طبق مواد 22-47 و 48 قانون ثبت اسناد و املاک به ثبت رسیده یا به صورت مالکیت بلا ثبتی ، ملکی در اختیار و تصرف فردی است بدون آنکه ثبت شده باشد.

این مقام قضایی با اشاره به تحصیل سریع و راحت سوابق ثبتی املاک با یک استعلام ساده از ادارات ثبت اسناد و املاک، بیان کرد: چنانچه ملک سوابق ثبتی داشته ‌باشد بهتر است هنگام عقد قرارداد مبلغی بابت تنظیم سند اعم از مشاع یا مفروز در دفاتر اسناد رسمی نزد خریدار باقی مانده و به فروشنده تمام ثمن معامله پرداخت نشود تا زمانی که سند به صورت قطعی منتقل شود.

وی گفت: افراد اگر قبل از واگذاری قطعی و پس از پرداخت مقدار قابل توجهی از وجه دچار مشکل حقوقی با فرد فروشنده شدند نباید در دادگاه دعوای اثبات مالکیت مطرح کنند، چون اگر ملک دارای سوابق ثبتی باشد دعوای اثبات مالکیت توسط دادگاه رد خواهد شد و وقت و هزینه خواهان هدر خواهد رفت.

در این زمان باید دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی را به دادگاه ارائه داد که در این صورت به لحاظ ثبتی بودن ملک دعوی صحیح و منتهی به نتیجه خواهد شد.

از مجموع پرونده‌های حقوقی دادگستری 20 درصد تحت عنوان اثبات مالکیت مطرح شده که غالباً 90 درصد آن‌ها رد می‌شود. به همین لحاظ توصیه می‌شود در نوع دادخواست خود به دادگاه مبنی بر اثبات مالکیت یا الزام به تنظیم سند دقت کنند.

در قراردادهای تنظیمی راجع به املاک حتماً پلاک ثبتی ملک، حدود اربعه ملک و مشخصات ثبتی ملک دقیق باید مشخص شود و مشخصات خریدار و فروشنده نیز دقیقاً قید شود. ذکر تاریخ دقیق، میزان وجه پرداختی و نحوه پرداخت نیز در عدم شکل‌گیری مشکلات بعدی بسیار مؤثر است.

بخش اهمیت دریافت استعلام ثبتی به نقل از www.isna.ir

تدوین توسط کارشناس رسمی دادگستری

===================================================================================

ارایه خدمات نقشه برداری ، جانمایی نقشه های ثبتی ، امور مرتبط با تداخل پلاکهای ثبتی و بررسی اضافه متراژ قطعات ثبتی با توجه به موقعیت و متراژ ملک ظرف حداقل 24 ساعت صورت می پذیرد .

بدینوسیله از همکاران کارشناس رسمی دادگستری ثبتی یا نقشه برداری دعوت می شود در صورت تمایل به همکاری با این مجموعه تماس حاصل فرمایند .