کارشناس رسمی دادگستری با صلاحیت ارزیابی ماشین آلات ، خودرو و وسایط نقلیه موتوری:

کارشناسان رسمی دادگستری با صلاحیت مذکور مجاز به ارزش گذاری ماشین آلات ، خودرو ، ماشین آلات سبک و سنگین و وسایط نقلیه و تجهیزات خطوط تولید کارخانه ها با توجه به قیمت روز میباشند ، برخی از جهات موثر در ارزش گذاری عبارتند از : مقطع زمانی رکود و رونق ، میزان کارکرد دستگاه ، سال ساخت ، استهلاک و بسیاری پارامترهای تاثیر گذار دیگر که توسط کارشناس رسمی دادگستری با صلاحیت مربوط و به صورت کتبی به مرجع درخواست کننده خصوصی و یا قضایی و دولتی اعلام میگردد .

 

برخی دیگر از خدمات کارشناسان رسمی دادگستری عبارتند از :

ارزیابی رسمی املاک و سایر داراییها ، مورد نیاز جهت اخذ ویزا ، مهاجرت ، ارایه به بانک ها ، ارگانهای دولتی و شرکتهای خصوصی ، املاک واقع در طرح شهرداری ها ، احقاق حق  ،حکمیت ، انجام معامله  ،…

ارزیابی املاک و سایر دارایی ها نظیر خودرو… جهت ارایه به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی ، ارایه گواهی توانایی مالی به سفارت کلیه کشورها جهت امور مهاجرت ، اخذ ویزا ،  ادامه تحصیل ، سرمایه گذاری …. ( ترجمه گزارش به زبان انگلیسی یا زبان دیگر در صورت درخواست)

ارزیابی قیمت روز کارخانه ها ، خطوط تولید و ماشین آلات ، جهت اخذ وام و اعتبار ، افزایش سرمایه شرکت و نقل و انتقال سهام کارخانه ها

ثبت آنلاین درخواست کارشناسی

کلیه هزینه ها طبق تعرفه مصوب قوه قضاییه و زمان انجام ارزیابی ، ظرف مدت دو روز کاری میباشد.

دفتر استان تهران : خیابان آفریقا ، نبش ظفر ، پلاک 93

استان البرز : مهرشهر کرج ، بلوار شهرداری ، خیابان 107 ، پلاک 362

دریافت اطلاعات خدمات کارشناسی : و 09122394284 و 02128423280 و 02191035472

خدمات کارشناسی ما تخصصی و صرفا در زمینه گروه راه و ساختمان و نقشه برداری و گروه ماشین آلات میباشد . طبق قانون ارایه نظریه های کارشناسی هر بخش به تفکیک توسط کارشناس رسمی دادگستری صاحب صلاحیت عضو کانون و یا مرکز کارشناسان رسمی دادگستری و طبق ضوابط میبایست صورت پذیرد . برخی از رشته ها و گروه های زیر مجموعه کانون و مرکز کارشناسان رسمی دادگستری عبارتند از :

کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان و نقشه برداری

کارشناس رسمی دادگستری رشته امور ثبتی

کارشناس رسمی دادگستری رشته برق ، ماشین آلات و تاسیسات کارخانه ها

کارشناس رسمی دادگستری رشته  امور نقلیه و خودرو

کارشناس رسمی دادگستری رشته کشاورزی و اراضی مزروعی

کارشناس رسمی دادگستری رشته حسابداری و حسابرسی

 

============================================

به نقل از ویکی پدیا :

صنعت خودروسازی ایران پس از صنعت نفت، بزرگ‌ترین صنعت در ایران است. هم‌اکنون ایران با ساخت ۱٬۳۹۵٬۴۲۱ دستگاه خودرو و ۳۵٬۹۰۱ دستگاه خودروی تجاری (در سال ۲۰۰۹) ۱۸مین خودروساز جهان و بزرگترین خودروساز خاورمیانه است. در سال ۲۰۰۹ ایران از لحاظ سرعت رشد صنعت خودرو مقام پنجم جهان را پس از چین، تایوان، رومانی و هند کسب کرد. اما در چند سال گذشته انتقادات فراوانی به کیفیت و قیمت خودروهای ایرانی وارد شده‌است.

در سال ۲۰۰۱ میلادی، ۱۳ شرکت دولتی و خصوصی در ایران وجود داشت که در میان آن‌ها ایران خودرو و سایپا صاحب ۹۴٪ از کل تولیدات بومی بودند. شرکت ایران خودرو در سال ۲۰۰۱ با تولید پیکان، ۶۱٪ بازار و سایپا در همان سال ۳۳٪ بازار خودروی ایران را به خودشان اختصاص داده بود.

تولیدات خودروی ایران در چند گونه خودروی مختلف موجود می‌باشد: خودروهای مسافری، چهار چرخ محرک، ون، کامیون‌ها، اتوبوس‌ها، مینی‌بوس‌ها و وانت‌ها. در ایران حدود ۵۰۰٬۰۰۰ نفر (تقریباً ۲٫۳٪ تمامی نیروی کار) به‌طور مستقیم در صنعت خودروسازی و بسیاری دیگر در صنایع مرتبط کار با این صنعت کار می‌کنند. تقریباً ۷۵٪ کل تولیدات خودروی کشور را خودروهای مسافری و ۱۵٪ آن را خودروهای وانت دربر می‌گیرند.

پیش از آغاز طرح هدفمندی یارانه‌ها، صنعت نساجی بزرگترین صنعت ایران پس از صنعت نفت بود که در جایگاه ده کشور برتر جهان قرار داشت اما پس از نابودی صنایع نساجی ایران در اثر هدفمندی یارانه‌ها و عدم نوسازی ماشین‌آلات؛ ایران در این صنعت به جایگاه شصتم جهانی نزول کرد و نساجی جایگاه دوم را به صنعت خودروسازی داد.

 —————————————————————————————-

ارزیابی کارخانه ها

برخی از مباحث واردات خودرو از خارج :

( لازم به ذکر است با توجه به تغییرات مکرر ضوابط و قوانین مربوط به خودرو ، در هر مورد باید به تاریخ روز از مرجع مربوطه استعلام کتبی صورت پذیرد . مسئولیت تغییر مقررات بر عهده این وبسایت نمی باشد )

– شرايط و نحوه دريافت كارت بازرگاني

– شرايط اخذ مجوز ورود خودرو ( ثبت سفارش )  از وزارت صنعت ، معدن و تجارت  در سال 1396

– شرایط ثبت سفارش خودرو در سایت وزارت صنعت معدن و تجارت

– شرایط سال ساخت خوروهای وارداتی ( سه سال از تاریخ تولید )

– ارائه جدول نهایی مدل و نوع خودروهای مجاز وارداتی در سال1396

– شرایط و مراحل واردات خودرو کامیون و ماشین آلات سنگین از خارج

– پرایس لیست خودروهای مدل 2015 و  و 2017 – 2016(کیا- هیدوانی و….. )

 – محاسبات ریز گمرکی واردات خودرو (  حقوق ورودی – مالیات بر خودرو ،‌بيمه ،‌هزينه حمل ،‌ماليات هلال احمر ، هزينه شماره گذاري ،‌بيمه نامه شخص ثالث ،‌عوارض شهرداري ، هزينه پلاك ،‌هزينه اخذ گواهي استاندارد ، هزينه گواهي اسقاط خودرو  )

– فهرست فروشندگان خودرو در كشورهاي همجوار بحرین – کویت – امارات ( نمایندگی ها – غیر نمایندگی ها )

– آخرین قوانین و مقررات واردات خودرو در سال1396

– نکات مهم برای اطلاع وارد کنندگان خودرو برای جلوگیری از زیان وارد کنندگان

– هزینه های شماره گذاری خودرو  و هزینه اسقاط خودرو

– نحوه عقد قرارداد با نمایندگی داخلی برای دریافت کارت گارانتی خودرو

– نحوه ثبت شماره شاسی در واردات خودرو ( از تیرماه 95 اجباری شده است )

– نحوه تکمیل اظهارنامه الکترونیکی گمرک


نكات مهم و قابل توجه براي وارد كنندگان خودروهاي خارجي :

  • با توجه به تصویب وزارت صنعت و معدن و تجارت واردات خودرو با عمر 1 سال بصورت نو آزاد شده است.

  • در حال حاضر ( 1396)  امکان واردات خودرو برای خودروهای کم مصرف ( زیر 2500 سی سی ) وجود دارد

  • وارد کنندگان خودرو باید خود نسبت به اسقاط نمودن خودرو اقدام و گواهی آنرا به اداره شماره گذاری ارائه دهند.

  • واردات خودروهاي جانبازان 70 درصد با تخفيف در حقوق گمركي صورت مي گيرد – جانبازان محترم برای واردات خودروی خودرو نیازی به دریافت کارت بازرگانی ندارند . ( در صورت عدم تغییر مقررات )

  • خودروهای بالاتر از 2000 سی سی مشمول 95 درصد حقوق گمرکی و کمتر از ان ( 1500 تا 2000 ) برابربا 75 درصد حقوق گمرکی است . ( امکان تغییر تعرفه پس از این تاریخ وجود دارد و باید تعرفه واردات خودرو به تاریخ روز استعلام شود )

  • ثبت سفارش برای افراد حقیقی و شخصی دارای کارت بازرگانی ازاد است و این افراد نیازی به ثبت شرکت ندارند.

اردیبهشت 1396 : واردات خودرو فقط تا یک سال ساخت به کشور امکان پذیر است

9 دی  1396 :

* واردات خودرو برای کلیه افراد شخصی و حقوقی با کارت بازرگانی  ( به غیر از نمایندگی ها) ازاد است

هشدار در مورد خرید خودرو از طریق شرکتهای واسطه ای در امارات

طی سالیان قبل شرکتها اقدام به پخش آگهی های تبلیغاتی از طریق شبکه های ماهواره ای با عنوان فروش خودرو و ارسال آن برای خریداران در ایران از امارات عربی متحده می کردند. این شرکتها در تبلیغات خود با هدف فریب مشتری تسهیلات و احیاناً قیمتهای اغواگرایانه ایی را پیشنهاد و مطرح می کردند. با توجه به شکایات متعدد واصله به این سرکنسولگری و نیز ضرر و زیان های عدیده ایجاد شده برای پاره ای از هموطنان که تحت تاثیر تبلیغات این شرکتها اقدام به خرید خودرو کرده بودند  اکیداً توصیه شد پیش از هرگونه اقدام بطور مقتضی از صلاحیت و اعتبار شرکتهای موصوف، اطمینان حاصل کرده و در صورت لزوم از بخش امور اجتماعی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دبی راهنماییهای لازم را اخذ نمایند . متاسفانه تعدادی از هموطنان با پرداخت مبالغی به این شرکتها دچار ضرر و زیان شده و نزد قوه قضاییه جهت احقاق حقوق خود شکایت کردند .

تدوین توسط کارشناس رسمی دادگستری

5/5 - (5 امتیاز)