ارایه خدمات کارشناس رسمی دادگستری ویژه استانهای تهران و البرز :

* کارشناسی رسمی دادگستری ، ارزیابی و تعیین قیمت روز و قابل معامله املاک دولتی و خصوصی ، ارزشگذاری طبق نرخ روز و قیمت معاملاتی و واقعی املاک جهت خرید ، فروش ، سندیت جهت تنظیم انواع قرارداد خرید ، فروش ، تهاتر ، اجاره ، ثبت دفاتر سالیانه و امور مالی ، ارزیابی رسمی املاک متعلق به شرکتها جهت ثبت افزایش سرمایه ، امور مالی ، مالیاتی و دارایی …

* تعیین ارزش خالص سرقفلی ، میزان ارزش روز ملکیت هر واحد سرقفلی در یک مجموعه ساختمانی به طور جداگانه ، تعیین نسبت ارزش ملکیت به سرقفلی برای هر واحد تجاری با توجه به ارزش روز و قدرالسهم ، … هر کدام به تفکیک و با توجه به فاکتورهای موثر در کارشناسی و ارزیابی توسط کارشناس رسمی دادگستری

* تعیین ارزش و میزان قدرالسهم هر واحد از عرصه و اعیان در ساختمانهای مسکونی یا تجاری و تفکیک و اعلام ارزش هر بخش با توجه به قانون تملک آپارتمانها و آیین نامه اجرایی آن و ارزش روز املاک منطقه ، تعیین ارزش قدرالسهم از عرصه جهت قرارداد های مشارکت در ساخت

* برداشت نقشه املاک و اراضی طبق وضعیت موجود و تطبیق با اسناد مالکیت بوسیله دوربین جهت امور نقشه برداری و ثبتی و محاسبه مساحت دقیق وضع موجود

* ارزش گذاری تجهیزات ، ماشین آلات ، دستگاه و تاسیسات خطوط تولید و کارخانه ها به منظور خرید ، فروش ، تقسیم مابین شرکا ، امور مالی ، مالیاتی و دارایی ، ارزشگذاری املاک و ماشین آلات به منظور افزایش سرمایه شرکت یا نقل و انتقال سهام … که هر بخش توسط کارشناس رسمی دادگستری با صلاحیت مربوطه صورت می پذیرد .

انجام کارشناسی بنا به درخواست اشخاص عادی  و یا اشخاص حقوقی و قضایی و ارزش گذاری بر اساس قیمت عادله روز (معاملاتی) صورت می پذیرد.

ارزیابی ملک و کارشناسی زمین ، ویلا و ساختمان ، آپارتمان و سایر دارائیهای متقاضیان مهاجرت و خانواده ایشان جهت اثبات و گواهی تمکن مالی جهت ارایه به سفارت و مواردی نظیر مهاجرت به کانادا ، اخذ اقامت آمریکا ، مهاجرت به استرالیا  ، انگلیس و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا … توسط کارشناس رسمی دادگستری در رشته راه و ساختمان  ( تایید دادگستری و وزارت امور خارجه و ارایه ترجمه به زبان انگلیسی یا زبان دیگر کشور مورد تقاضا )


خدمات کارشناسی و ارزیابی استان تهران و البرز حدودا ظرف مدت دو روز کاری و هیچگونه هزینه ای مازاد بر حق الزحمه طبق تعرفه قانونی مصوب تحت عناوین مختلف از متقاضی کارشناسی دریافت نخواهد گردید


 

برخی خدمات قابل ارایه توسط کارشناسان رسمی دادگستری :

1- ارزیابی و تجدید ارزیابی املاک جهت سندیت رسمی انجام انواع قراردادها و معاملات ملکی ، ثبت در دفاتر مالی شرکت ها ، ثبت افزایش سرمایه شرکت ها و امور مالی ، حسابداری و مالیاتی

2- ارزیابی ملک به صورت کارشناسی مرضی الطرفین (بی طرف) جهت حکمیت و حل و فصل اختلافات ملکی و قراردادی

3- ارزیابی ملک و اثبات تمکن مالی جهت اخذ ویزا ، تحصیل ، اقامت و مهاجرت متقاضی و خانواده

4- ارزیابی ملک جهت تضمین وثیقه نزد شرکت ها و دریافت اعتبار

5- تعیین قیمت عادله روز برای  نقل و انتقال سهام کارخانه ها ( ملک و ماشین آلات )

6- ارزش گذاری و تعیین قیمت اراضی ، ساختمان ها و کارخانه ها جهت اخذ اعتبار و یا افزایش سرمایه

7- تعیین ارزش خالص سرقفلی ، میزان ارزش روز ملکیت هر واحد سرقفلی در یک مجموعه ساختمانی به طور جداگانه ، تعیین نسبت ارزش ملکیت به سرقفلی برای هر واحد تجاری با توجه به ارزش روز و قدرالسهم ، … هر کدام به تفکیک و با توجه به فاکتورهای موثر در کارشناسی و ارزیابی توسط کارشناس رسمی دادگستری

تعیین و تعدیل اجاره بها املاک با انواع کاربریها ، تعدیل اجاره بهای سرقفلی  ، اجرت المثل ایام تصرف ، …

 

جهت هماهنگی کارشناسی ملک مورد نظر، با شماره تماس ارایه شده تماس حاصل  فرمایید

 

لینک ثبت آنلاین درخواست ارزیابی

———————————————————————

شرح کلی خدمات کارشناسان رسمی دادگستری:

ارائه نظر کارشناسی و ارزیابی و اثبات ارزش املاک برای مهاجرت و اخذ ویزا

ارزش گذاری ملک بر اساس بهای معاملاتی واقعی ( قیمت عادله روز ) جهت تقسیم بین شرکا ، وراث و موارد دیگر

تعیین اجاره بها واحدهای مسکونی ، اجاره بها تجاری و سرقفلی ، اجاره بها واحدهای با کاربری اداری ، تعیین اجاره بهای سالهای گذشته و خسارت تاخیر و همچنین تعدیل و تعیین اجاره بها

تعیین ارزش سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت

تشخیص اراضی موات ، دایر و بایر از نظر ملکی و ساختمانی

امور نقشه برداری و تعیین مختصات ثبتی utm جهت صدور اسناد مالکیت تک برگ و جانمایی پلاک ثبتی

برآورد قیمت و میزان هزینه های ساختمانی انجام شده و میزان تعهدات و یا خسارات وارده بر اساس قرارداد مابین طرفین

تشخیص اختلافات فی ما بین در قراردادهای ساختمانی و اعلام نظر کارشناسی

متره و برآورد ساختمان و تعیین میزان پیشرفت کار و اجرت المثل کارهای ساختمانی

بررسی اسناد قدیمی و پیدا کردن املاک و اراضی گمشده با توجه به سوابق  ثبتی و نقشه برداری

تعیین ارزش روز انواع دستگاه ،  ماشین آلات و خطوط تولید کارخانه ها و تاسیسات و تجهیزات …

و …

خدمات کارشناسی ما صرفا در زمینه گروه راه و ساختمان و نقشه برداری و گروه ماشین آلات میباشد . طبق قانون ارایه نظریه های کارشناسی هر بخش به تفکیک توسط کارشناس رسمی دادگستری صاحب صلاحیت عضو کانون و یا مرکز کارشناسان رسمی دادگستری و طبق ضوابط باید صورت پذیرد . برخی از رشته ها و گروه های زیر مجموعه کانون و مرکز کارشناسان رسمی دادگستری عبارتند از :

کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان و نقشه برداری
کارشناس رسمی دادگستری رشته امور ثبتی و بررسی اسناد و جانمایی املاک
کارشناس رسمی دادگستری رشته برق ، ماشین آلات و تاسیسات کارخانجات
کارشناس رسمی دادگستری رشته تاسیسات ساختمانی ، تزیینات ساختمان
کارشناس رسمی دادگستری با صلاحیت مربوط به امور حسابداری ، حسابرسی و امور مالیاتی

کارشناس رسمی دادگستری در زمینه صنایع کامپیوتر و الکترونیک ، مخابرات ، نرم افزار ، اپلیکیشن ها و IT

کارشناس رسمی دادگستری رشته وسایط نقلیه و خودرو

ارزیابی املاک بر اساس نرخ عادله روز ، قیمت پایه مزایده ، اجرت المثل ….، در هر مورد با توجه به دستور قضایی ، قرار صادره و یا درخواست مکتوب متقاضی کارشناسی صورت میپذیرد . خدمات کارشناسی این دفتر صرفا در زمینه گروه راه و ساختمان و نقشه برداری و گروه ماشین آلات میباشد .

لازم به ذکر است بابت دریافت خدمات کارشناسی ، نیاز به پرداخت هزینه ای مازاد بر تعرفه ، توسط متقاضی کارشناسی نخواهد بود.

 

منبع : کارشناس رسمی دادگستری

 

1  استان تهران – شهر تهران

۲  تهران  شهریار

۳  تهران  اسلامشهر

۴  تهران بهارستان  گلستان

۵  تهران  لواسانات

۶  تهران  پاکدشت

۷  تهران  ری

۸  تهران  قدس

۹  تهران  رباط کریم

۱۰  تهران  ورامین

۱۱  تهران  قرچک

۱۲  تهران  پردیس

۱۳  تهران  دماوند

۱۴  تهران  پیشوا

۱۵  تهران  شمیرانات

۱۶  تهران فیروزکوه  دماوند

 

1 استان البرز شهرستان  کرج

۲  فردیس   جزء کرج

۳  کمال‌شهر  کرج

۴  کرج  نظرآباد

۵  محمدشهر  کرج

۶  ماهدشت  کرج

۷  کرج مشکین‌دشت  فردیس

۸  کرج هشتگرد  ساوجبلاغ

۹  کرج چهارباغ  ساوجبلاغ

۱۰  شهر جدید هشتگرد  ساوجبلاغ

۱۱  کرج  اشتهارد

۱۲  گرمدره  کرج

۱۳  گلسار  ساوجبلاغ

۱۴  کوهسار  ساوجبلاغ

۱۵  کرج تنکمان  نظرآباد

۱۶  کرج  طالقان

۱۷  آسارا  کرج


مطالب مفید :

به گزارش فرارو  افشین پروین‌پور کارشناس بازار مسکن با اشاره به افزایش قیمت مسکن، اظهار داشت: عمده افزایش قیمت مسکن توسط دلالان و سوداگران بازار مسکن رخ داده نه خریداران واقعی، از سویی طی دو سال اخیر قیمت مسکن با افزایش فزاینده‌ای روبرو شد و بسیاری از مردم دیگر خرید خانه برایشان آرزو شده است .

وی افزود: این افزایش قیمتی که رخ داد به اعتقاد بنده تقاضای سرمایه‌ای بود که وارد بازار مسکن شد نه تقاضای واقعی، از سوی دیگر سفته‌بازان با ایجاد معاملات صوری و قیمت‌های بالا در معاملات ثبت می‌کنند .

این استاد دانشگاه اظهار داشت کسانی که مصرف کننده واقعی در بازار مسکن هستند، این روز‌ها از عهده تامین نیاز خود بر نمی‌آیند.

پروین‌پور اظهار کرد به علت اینکه دولت بازار مسکن را رها کرده، مشاهده می‌کنیم که بدون دلیل قیمت‌ها با رشد زیاد همراه می‌شود، در حالی که در کشور‌های دیگر برای خرید مسکن دولت‌ها در آن حضور مستقیم دارند و اجازه نمی‌دهند این کالا تبدیل به کالایی سرمایه‌ای شود.

وی با بیان اینکه ایران جزو معدود کشور‌های است که مسکن تا این حد در آن سرمایه به حساب می‌آید، گفت: این امر به خاطر ارزش ذاتی زمین است که در طول سالیان بر ارزش آن افزوده می‌شود، اما اگر کنترلی بر روی این بازار بود، به طور قطع شما این افزایش افسار گسیخته قیمت‌ها تا این حد را شاهد نبودید.

این استاد دانشگاه افزود: دولت به طور کامل بازار مسکن را رها کرده و این امر عرصه را برای دلالان وسوداگران بسیار فراخ کرده تا به راحتی هر کاری که دلشان می‌خواهد را انجام دهند، در صورتیکه اگر بر این بازار کنترل شود، می‌توان قیمت‌مسکن را تعدیل کرد.


کدام وکیل مهاجرت ؟

اغلب مراجعه کنندگان به ما جهت اثبات تمکن مالی ، این پرسش را نیز مطرح میکنند که با توجه به اطلاع شما از عملکرد موسسات یا وکلای مهاجرت مطرح طی سالیان گذشته ، کدام وکیل مهاجرت را پیشنهاد میکنید ؟

جهت دریافت اطلاعات مفید در رابطه با عملکرد وکلای مهاجرت با توجه به کارنامه و میزان رضایت متقاضیان قبلی میتوانید با کلیک بر روی لینک ” وکیل مهاجرت ” اقدام فرمایید.

تدوین توسط کارشناس رسمی دادگستری

Click to rate this post!
+5